15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal https://atolye.kalemkahveklavye.com 300 0

Editörlük Hizmetleri · KalemKahveKlavye

Taslaktan dosyaya, dosyadan kitaba dek tüm süreçlerde, yazarlara ve yayınevlerine kitap editörlük hizmetleri sunuyoruz! 2010’dan beri özgün içerikleriyle kültür edebiyat başvuru sitesi haline gelen KalemKahveKlavye.com 2017’de yaratıcı yazarlık ve editörlük mecrası 3K · Atölye‘yi açmıştı. Burada derin okuma, metin analizi ve disiplinler arası yaklaşım ile iyi yazmaya giden yolu iyi okumanın güvenilir taşlarıyla döşemenin yöntemlerini, hazırladığı içeriklerle araştırıyor, anlatıyor.

Ve 3K · Atölye, şimdi yazarlara, yazar adaylarına ve yayınevlerine editörlük hizmetleri sunuyor!

Yazdığınız metnin türüne ve içeriğine, talep ettiğiniz editörlük hizmetinin kapsamına uygun editörlerle çalışmanız mümkün. KalemKahveKlavye Genel Yayın Yönetmeni Koray Sarıdoğan ve/veya deneyimli, tarafsız editörlerin görüşleri alınıyor, hem metnin iç yapısına hem de yayın sürecine dair detaylı incelemeler ve çözümler veriliyor.

KalemKahveKlavye editörlük hizmetleri kapsamında bir kitabın henüz taslak aşamasından başlayarak dosyanın son halinin verilmesine, dosyanın okura ulaşmasına kadarki tüm süreçlerdeki ihtiyaçlara çözümler yer alıyor.

Geliştirici Editörlük

İlk taslağı tamamlanmış bir dosyanın iç yapısının, yani kurgu ve dil özelliklerinin yayına ve/veya yayınevine gönderilmeye hazır hale getirilmesi için gereken işlemler Geliştirici Editörlük kapsamına girer.

Kitap Editörlüğü Hizmeti

İlk taslağı tamamlanmış bir dosyanın yayıma hazır hale getirilmesi için gereken tüm düzenlemelerini yapmamız, yayınevine ve oradan basıma gidene kadarki sürecini sizin ve yayınevinin talepleri doğrultusunda geliştirmemiz için Kitap Editörlüğü hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Redaksiyon ve Son Okuma Hizmeti

Son okumacının editör, redaktör ve yazar dışında birisi olması gerekir; çünkü bu kişiler bütün yayın süreçleri boyunca metin üzerinde bir hayli çalıştıkları için kimi hataları, eksikleri görememeye başlarlar. Son okuma, bu süreçlere dahil olmamış, dosyaya veya metne ilk kez bakan birinin yaptığı işlemdir. Son okumada metnin yapısı, biçimi ve dilbilgisi kurallarına uygunluğu detaylı biçimde gözden geçirilir ve tespit edilen hatalar ve eksikler raporlanır

**

Hizmetlerimizden yararlanabilmek için dosyanızın ilk taslağınızın tamamlanmış olması gerektiğini lütfen unutmayın. Taslak öncesi ihtiyaçlara yönelik yazar ve metin danışmanlığı çözümleri hizmetlerimiz kapsamında yer almıyor.

·Detaylarını öğrenmek istediğiniz hizmete tıklayın
veya sayfanın altındaki formu kullanarak bizimle iletişime geçin.·