15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal https://atolye.kalemkahveklavye.com 300 0
Rutin ve Ritüel · KalemKahveKlavye’den Yaratıcı Yazarlık Neşriyatı
Yayınevlerine Kitap Dosyası Gönderme Rehberi
Yazma Rutini Oluşturmada Kelime Sayısı Hedefi

Koray Sarıdoğan Hakkında

1987, Ankara doğumlu.

Lisansını Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek lisansını SAÜ Yeni Türk Edebiyatı bilim dalında Ahmet Midhat Efendi’nin Dağarcık adlı Osmanlıca matbu dergisinin çeviriyazısı ve tahlili üzerine hazırladığı teziyle tamamladı.

Kurucusu olduğu KalemKahveKlavye.com’da genel yayın yönetmenliğinin yanı sıra eleştiri, öykü, denemeler kaleme alıyor, röportajlar gerçekleştiriyor. Kişilere ve kurumlara editörlük çözümleri sunuyor.

2014’te Pozitif Yaşam Derneği ile Esen Kitap işbirliğinde hazırlanıp yayımlanan “Bana Bi’ Şey Olmaz-HIV Pozitif Öyküler” kitabında “Beni Sen Kurtaramazsın” adlı öyküsüyle yer aldı.

2015’te Esen Kitap etiketiyle yayımlanan mistik/saykodelik romanı “Kadran Kadraj” yazdığı üçüncü, çöpe atmayıp yayımladığı ilk romanı.

Şeniz Baş’la birlikte hazırladıkları Yazar Adayının El Kitabı, Türkçede alanının ilk örneği olarak 2019’da yasal e-kitap olarak Yazım Kılavuzu Yayınları etiketiyle yayımlandı. 

İkinci romanı, Mavi Ejder Serisi’nin ilk kitabı olan Kaosun Kalbi, 2020’de Portakal Kitap’tan çıktı.

Geçmişte Episode Dergi, Pulbiber Dergi, 221B Dergi, Mylos Kitap, Labirent Yayınları ve Yayıncılık Laboratuvarı markalarını kapsayan Mylos Yayın Grubu, oyuncak kültür dergisi Toys Magazin gibi mecralarda editörlük ve sosyal medya yönetimi yaptı.

Alanya-İstanbul arasında yaşıyor.
Evli ve iki kedi babası…

YAYIMLANMIŞ KİTAPLARI

EDİTÖR ve/veya YAZAR OLARAK KATKIDA BULUNDUĞU ESERLERDEN BAZILARI