15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal https://atolye.kalemkahveklavye.com 300 0
Rutin ve Ritüel · KalemKahveKlavye’den Yaratıcı Yazarlık Neşriyatı
Yayınevlerine Kitap Dosyası Gönderme Rehberi
Yazma Rutini Oluşturmada Kelime Sayısı Hedefi

Deneme Yarışması Takvimi 2024

Deneme yarışması takvimi 2024 en güncel haliyle burada. Deneme yarışmaları listesi KalemKahveKlavye’nin yaratıcı yazarlık ve editörlük mecrası 3K Atölye’de, eserlerini yarışmalarda değerlendirmek isteyen yazarlar için bir arada. Farklı mecralar tarafından düzenlenen öykü yarışması listelerini, koşulları ve başvuru bilgilerini bu ekranlarda bulabilirsiniz. Ayrıca şiir yarışması, öykü yarışması veya roman yarışması listelerini görmek için aşağıdaki yönlendirmelerden ilgili olana tıklayabilirsiniz.

Not: Bu sayfalarda listelenen yarışmalar KalemKahveKlavye tarafından düzenlenmemektedir. Farklı mecraların ve kurumların yarışmalarından derlenmekte ve detaylı bilgi ile başvuru için ilgili mecralara yönlendirme yapılmaktadır. KalemKahveKlavye’nin düzenlediği herhangi bir yarışma yoktur.

ŞİİR YARIŞMASI SAYFASINA GİT

ROMAN YARIŞMASI SAYFASINA GİT

ÖYKÜ YARIŞMASI SAYFASINA GİT

DENEME YARIŞMASI SAYFASINA GİT

Liste · Deneme Yarışması 2024

Millet Derneği Düzyazı Yarışması 2024

Millet Derneği yöneticileri düzyazı yarışması düzenledi, konusu ”Bugünden Yarına Köprü:Türkçe” olan yarışmanın katılım koşulları ise aşağıdaki şekildedir.
-Yarışma düzyazı (Deneme-makale-öykü-mektup vb. nesir türleri) dalında yapılmaktadır, şiir türünde katılım değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir, eser sahipleri eserin bu şartı sağladığını onaylamış olur.
-Eser içerisinde kaynak belirtilerek alıntı yapılabilecektir ancak eserin bir bütün olarak özgün olması zorunludur, eser sahipleri yarışmaya katılım sağlayarak eserin kendisine ait olduğunu onaylamış olur.
-5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin her türlü kullanım hakları -bedelsiz olarak- yarışmayı düzenleyen Millet Derneği’ne ait olacaktır. Eserlerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Eserlerle ilgili her türlü hukuki sorumluluk eser sahibine, küçükler için velisine aittir. Yarışmaya katılan eserler kesinlikle geri verilmeyecek ve eser sahibi bu konuda hiçbir hak iddia edemeyecektir, yarışmaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
-Yarışmaya sadece bir adet eser ile katılım sağlanabilecektir, birden fazla eser ile katılınması durumunda eser sahibinin tüm eserleri değerlendirme dışı bırakılacaktır.
-Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından Millet Derneği yönetici ve yazarları, seçici kurul (Jüri) üyeleri ve bunların birinci derece yakınları. Yarışmanın düzenlendiği takvim yılı içerisinde benzer bir yarışmada ödül kazanmış olanlar, Millet Derneği’nin düzenlediği daha önceki şiir ve düz yazı yarışmalarında ilk üç dereceye giren eser sahipleri hariç herkes katılabilir. Yaş sınırlaması, yoktur.
-Eser metinleri Microsoft Word programında, A4 sayfa düzeninde. Times New Roman yazı stilinde, 12 punto büyüklüğünde ve 1.15 satır aralığında yazılmalı ve 4 sayfayı geçmemelidir.
-Yarışmaya başvuru ancak Millet Derneği′nin yarisma.milletdernegi@gmail.com adresine e posta gönderilmesi ile mümkündür, yarışmacılar ad-soyad-yaş-telefon (gsm-ev-iş)- adres ve e posta adreslerini içeren bilgileri eserleri ile birlikte göndereceklerdir. Son başvuru tarihinden sonra gelecek eserler, kabul edilmeyecektir.
-Jürinin, yarışmacıların kimliklerinden etkilenmemesi için eserler jürinin değerlendirmesine sunulurken yarışmacıların kimlik bilgileri gizlenecek olup, bunun yerine her birine bir rumuz verilecektir.
-Yarışma sonuçlarının ilan edileceği platformlar, milletdernegi.com ve Millet Derneği sosyal medya hesapları olacaktır.
-Ödül töreni programı daha sonra ilan edilecektir.
MİLLET DERNEĞİ DÜZYAZI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;
Birinci’ye.12.000 TL.,
İkinci’ye.8.000 TL.,
Üçüncü’ye.5.000 TL.
Millet Eğitim Kültür Sanat Sosyal Yardımlaşma ve Hayır Derneği
Molla Gürani Mahallesi, Oğuzhan Caddesi, Erseven Sokağı, No.1, K.5
34093 Fındıkzade-İstanbul
0-505-5006756

8. Vedat Günyol Deneme Yarışması

8. Vedat Günyol Deneme Yarışması Kartal Belediyesi tarafından düzenleniyor.

 • Vedat Günyol Ödülü Yazmanlığı’na gönderilmesi gereken, ödüle başvuru dosyası şunları içermelidir: (herbirinden 10 adet)
  • eğer basılmış ise adayın kitabı;
  • eğer kitap basılmamış ise en az 30 sayfa ve spiral sırtlıkla ciltlenmiş çalışma;
  • adayın özgeçmişi; adayın adresini, telefon numaralarını, varsa e-posta adresini içeren imzalı başvuru dilekçesi.
 • Gönderilen kitap ve dosyalar, değerlendirme sonrasında iade edilmeyecektir.
 • Kendileri aday olmaksızın ödüle aday gösterilenlerden, Seçici Kurul’un değerlendirmesinden önce adaylıkları için bizzat kendilerinden veya yasal vekillerinden onay alınır.
 • Son 2 yıl içinde yayımlanan kitaplar ödüle aday olabilir, daha önceki tarihlerde yayımlanan kitaplar ödüle aday olamaz. Daha önce ödüle aday olan yazarlar yeni eserleriyle yeniden aday olabilir. Ödüle aday gösterilen eserler bir daha aday olamaz.
 • Ortak çalışmalar, ortak kitaplar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır.
 • Ölmüş kişiler aday gösterilemez. Adaylık için başvurmuş ya da gösterilmiş bir kişi adaylıktan sonra ölmüş ise değerlendirmeye alınır, kazanırsa ödül yasal mirasçılarına ödenir.
 • Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü kazananlar, daha sonraki yıllarda ödül için yeniden aday olmak için başvurabilir.
 • 2023 yılı için adaylık başvuru süresi, 31 Temmuz’da başlar ve 15 Kasım’da sona erer. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.
 • Yarışmaya başvuru adresi: Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü; Yukarı Mah. Belediye Cad. No: 6 Kartal/İstanbul
 • 8. Vedat Günyol Deneme Yarışması Ödülleri şöyle: Birincilik ödülü tutarı 20.000 lira, Seçici Kurul Özel Ödülü ve Genç Deneme Yazarı Ödülü 10.000 lira.
 • Vedat Günyol Deneme Ödülünün tutarı, Yürütme Kurulu tarafından her yıl yeniden saptanır.
 • Ödülü kazanana, parasal ödül dışında, “Ödül Belgesi” ile Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü simgeleyen “plaket” verilir.